Yazarlık Başvurusu
Türk Sineması
Sinema Salonları
Festivaller
Filmler
Türk Sinema Tarihi
Gündem
Haberler
Röportaj
Özel Dosya
Geçmiş Zaman
Klaket'e Yansıyanlar
Sinemacı
Ayın Portresi
Kim Kimdir
Adresler
Kalbimizdeler
Yazarlar
Adnan Tönel
Alaittin Biçer
Sebahat Çiçek
Sedat Palut
Hasan Yılmaz
Site İçerik
Ayın Anketi
Linkler
Editörden
Reklam
İletişim
Forum
Tümü...
Sema ÖzcanOyuncu
ÖZGEÇMİŞ RESİMLERİ FİLMLERİ
Sema Ozcan
Sema Özcan
Oyuncu | 10 Temmuz 1943
     İstanbul Kız Lisesi ve Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Sanat yaşamına 1961'de İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda başladı. Bir yıl sonra Kenterler Topluluğu'na girdi. Bir ara Gülriz Sururi-Engin Cezzar Topluluğu'nda da oynadı. 1964'te "Şeytanın Uşakları" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Evlendikten sonra sinemayı bıraktı.
14659 defa okundu.
İlgili Haberler
Fırsat Ürünleri
Yazı İle İlgili
Yazıcıya Gönder
Arkadaşına Gönder
Etiketler
sema ozcan
semaozcan oyuncu
SEMA ÖZCAN
Oylama
4Oy: 168
Yorum Yapın
Yorum Oku ( 7 ) Yorum Yaz
Yorumlar
  BÜLENT TAŞBASAN 8/28/2009  
Mükemmel insan,başarılı sanatçı,gönüllerde Taht kurmuş Asil insan,gençliğimizin Platonik Aşkı.Yerinde ve zamanında bir kararıyla evlenerek Sinemadan ayrılan,kendisini izlemeye doyamadığımız Sanatçımıza bundan sonraki yaşamında Sağlık,Eşi veAilesiyle mutluluklar Saygılarımla......(FACEBOOK) arkadaşınız.
  Nurettin AYAZ 7/21/2009  
sema özcan oynadığı flimlerde ustaca işini yapmış bir sanatçıdır.çok güzel,sevgi dolu bakmasını bilen bir kadındır.bence diğer starlardan daha iyidir.evlenip sinemayı bırakmamıs olsa...sultanların sultanı olurdu..şimdiki resimleri varmı acaba 2009 a aid....
  yener çakmak 4/25/2009  
Türk Sineması'nın güzelliği ve hanımefendiliği ile gönüllerde taht kuran zarif sanatçısı Sema Özcan,eşi Mehmet Sarper'le Paris'te yaşamakta ve zaman zaman Türkiye'ye gelmektedir.Televizyon ekranlarımıza gelen filmlerinde onu görmek bizlere tatlı bir nostalji yaşatmaktadır.
  Nihat Tüzer 12/25/2008  
Bildiğim kadarıyla Sema Özcan bulunduğu dönemin konservetuar bitiren tek kadın starı olmuştur. Tiyatroya daha gönülden bağlı olan ve sinemayı ikinci planda tuttuğunu eski röportajlarından hatırlarım. O dönemde her kadın starın bir yönetmen ile olan yakınlığına rağmen. Sema Özcan' ın böyle bir yardıma hiç ihtiyacı olmadan kadın star olmuştur. Liseyide Nişantaşı Kız Lisesinde okumuştur. Filmlerindeki etkiyi hala daha çok az kadın starda hissederim.
  Suha Alkor 9/24/2008  
En güzel aşk filminin kadın oyuncusu.Müşfik Kenter ile oynadığı "SEVMEK ZAMANI" filminin güzeli.Harika bir filmdir.Herkese tavsiye ederim.Aşk bu filmde vardır...
  sevval rüzgar 3/5/2007  
sema özcan'ın fanatik hayranıyım aşığım ya cilve eda
kadın gibi kadın 4 * 4 lük :))
  seren avci 2/13/2007  
Bir donemin en buyuk kadin oyuncusuydu nerede yasadigi hatta yasayip yasamadigi bilinmiyor
| Hakkımızda | Yasal Uyarılar | Reklam | İletişim | Favori | Giriş | Tavsiye Et | Sitemizden |
Copyright © 2002-2012 Yesilcamsokak.com
Etkin: 428